ПОЈАВИО СЕ ВЕЛИКИ КАШАЉ: Епидемиолошка ситуација у Пчињском округу несигурна

Јелена Стојковић
Јелена Стојковић

21. 12. 2023. у 18:08

Тренутна епидемиолошка ситуација у Пчињском округу карактерише се као „несигурну“ , разлог томе је константни пораст респираторних инфекција, али и појава великог кашља, кажу у Заводу за јавно здравље.

ПОЈАВИО СЕ ВЕЛИКИ КАШАЉ: Епидемиолошка ситуација у Пчињском округу несигурна

Д. Ристић

Епидемиолог др Слађан Станковић прецизира да пораст респираторних инфекција сличних грипу није неуобичајена појава за овај период, примећено је да више деце оболева од мешовитих респираторних инфекција, вероватно због боравка у колективима, али све то још увек нема епидемиолошке размере.

Што се тиче великог кашља, он је у округу забележен иако га није било годинама уназад. Оболело је дете из Босилеграда и једна одрасла особа из Врања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

ЈЕДАН ПОЗИВ СВЕ ПРОМЕНИО: Мира Бањац хтела да се убије због зеленаша - Јаукала сам београдским улицама, била сам на ивици