„БЕЗБЕДНОСТ ПОЧИЊЕ СА ТОБОМ“: Караван Агенције за безбедност саобраћаја у Смедереву

Јелена Илић

07. 12. 2023. у 14:29

КАРАВАН Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије под слоганом „ Безбедност почиње са тобом“ зауставио се у среду у Смедереву.

„БЕЗБЕДНОСТ ПОЧИЊЕ СА ТОБОМ“: Караван Агенције за безбедност саобраћаја  у Смедереву

Илустрација/Foto: Nenad Zivanovic

Циљ каравана је повећање безбедности свих учесника у саобраћају и овај сусрет грађани и ученици смедеревских средњих школа  искористили су да се информишу о безбедном понашању у саобраћају.

-Наш главни циљ је да људима скренемо пажњу на један несвакидашњи начин како и са којим последицама се могу срести они који не поштују саобраћајна правила и прописе- некоришћење сигурносног појаса, на вожњу брзином већом од ограничене, на коришћење мобилног телефона током вожње и на вожњу под дејством алкохола - рекао је Вељко Ћурчић, начелник Одељења за планирање, превенцију и едукацију Агенције за безбедност саобраћаја Србије.

Према његовим речима сваке године у Србији око 100 младих људи изгуби живот, сваки четврти дан у Републици једно младо лице погине, а сваког дана 17 младих бива повређено, при чему сваки четврти погинули није имао возачку дозволу.

Подршку активностима Каравана „ Безбедност почиње са тобом“ дала је и председница Привременог органа града Смедерева, Јасмина Војиновић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - Степинчево између верског култа и политичког терета

ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета

ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.

11. 02. 2026. у 20:13

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

ТЕНИС ЈЕ ЗАТЕЧЕН: Новак Ђоковић дигао руке!