ОВАЈ ГРАД ДОБИЈА НАЈМОДЕРНИЈИ ПОЛИГОН ЗА СКЕЈТ И АДРЕНАЛИНСКИ БИЦИКЛИЗАМ: Погледајте како се градио (ФОТО/ ВИДЕО)
ПРВИ парк са полигонима за скејт и адреналински бициклизам, на чак 1.550 квадратних метара биће отворен у Крушевцу 14. октобра, на Дан ослобођења града, потврђено је данас у Градској управи.
FOTO:S.Babović
Најмодернији скејт-парк и прва "памп трек", стаза за бициклисте у Србији осмишљена са више иновација у оквиру посебног спортског комплекса била је дугоочекивани пројекат.
- Идеја да будемо иновативни и направимо овакав парк са неколико полигона родила се крајем 2021. године, тако да смо интензивно радили на целом пројекту, који није био једноставан – предочио је за "Новости" током градње Владимир Петровић, помоћник градоначелника за омладину и спорт. - Спортски комплекс намењен је свим генерацијама, професионалним спортистима и рекреативцима.
Локација Старог аеродрома, где је прошлог јуна отворен Стадион ФК Јединство 1936, практично је једина задовољавала високе критеријуме пројекта. Само је површина намењена скејт-вожњи на око 650 квадрата.
- Скејт-парк је специфичан сам по себи због врсте материјала и финалне обраде, где је посебна врста бетона доведена до посебног црног сјаја - износи Петровић. - Тиме се у парку са 11 елемената добија површина глатка као стакло.
У оквиру обележавања ослобођења Крушевца 14. октобра биће отворена и допуњена изложба на фасади позоришне зграде са фотографијама познатих крушевачких глумаца и ново прихватилиште за псе. Обележавање значајног датума подразумеваће више догађаја током 13, 14. октобра и 15. октобра: Дане историје крушевачког краја у Историјском архиву, Међународни фестивал туристичких публикација „Кофер слова“, изложбу књига са тематиком Другог светског рата у Народној библитеци, представљање Холограма кнеза Лазара и апликација дигиталног музеја, ликовну колонију „Под капијом сунца“, као и концерт „У славу Крушевца“, наступи КУД „14. октобар“ и Фолклорног ансамбла „Чарапани“.
На више споменика палим борцима и страдалима у ратовима биће положено цвеће 14. октобра у раним јутарњим сатима, док ће свечана академија поводом Дана ослобођења града бити истог дана у Крушевачком позоришту од 19 сати.
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)