УТИСЦИ СА 5. ОЛДТАЈМЕР СМОТРЕ У ПАРАЋИНУ: Поклони и захвалнице за све излагаче
ПЕТИ по реду Међународни скуп олдтајмера у Параћину завршен је успешно са великим бројем излагача и посетилаца, у складу са очекивањем организатора – АМК „Поморавље“, да сваки наредни скуп буде за нијансу бољи од претходног.
Фото: З. Рашић
- Генерално смо задовољни како је манифестација протекла, мада ми као млади организатори још увек учимо, па ћемо тек урадити стручну анализу скупа како би наредне године били још бољи. Гости су нам стигли из већег броја клубова из Србије и окружења, тако да смо имали тачно 146 олдтајмера са стране и још четрдесетак возила чланова нашег клуба – истиче Дејан Стевић, председник АМК „Поморавље“.
Скуп је био ревијалног а не такмичарског карактера јер је у суштини веома тешко рангирати старовременска возила, па је смотра била прилика за размену искустава излагача, док су Параћинци имали јединствену прилику да виде историјске аутомобиле, од којих су неки били стари шест-седам деценија, па и више.
Убедљиво највише олдтајмера стигло је из Бугарске, око тридесет, а било их је још из Румуније, Грчке, Северне Македоније, Босне и Херцеговине, Хрватске...
Фото: З. Рашић
- Свако од учесника добио је захвалницу и флашу ракије са угравираном шљивом и грбом клуба у дрвеној стилизованој кутији, а плакете су добили представници клубова и представници држава-учесница. Иначе, посебну пажњу привукла је „волга 21“ из 1956. године која је стигла из Бугарске, амбулантна варијанта. Унутар тог аута је сачувана комплетна опрема, укључујући носила, боцу са кисеоником и приручну апотеку. Дефиле кроз град био је намењен суграђанима који нису могли да прошетају до стадиона Борца. Колону је обезбеђивала полиција, а имали смо и наше редаре, тако да је та парадна вожња ове године најбоље прошла – додаје Стевић.
АМК „Поморавље“ је основан у Параћину 2018. године и скуп олдтајмера је његова редовна годишња активност. Клуб има 42 члана који су велики заљубљеници у старовременска возила, што показује и њихов број – преко 120.
Већ крајем септембра АМК „Поморавље“ биће учесник скупа у Виленграду у Бугарској, а поред излагања старовременских аутомобила, Параћинци ће присуствовати и седници представника свих олдтајмер клубова на којој се прави распоред скупова за наредну годину.
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)