РАМ ЗА ТРАКТОР УЗ СУБВЕНЦИЈЕ: У току је јавни позив Агенције за безбедност саобраћаја
Агенција за безбедност саобраћаја објавила је јавни позив за субвенционисану доделу рама за употребљивани трактор. Право учешћа имају сва физичка и правна лица.
фото:В.Митрић
Модели и типови трактора за које се врши субвенционисана додела рамова су: IMT 533, IMT 539, IMT 540, IMT 542 и IMT 549. За ове намене надлежно министарство је определило 125 милиона динара, а јавни позив траје до 30. септембра.
Захтеви се подносе агенцији. Рамови пружају заштиту возачу трактора приликом евентуалног превртања. У протекле три године у саобраћајним незгодама у којима су учествовали трактори, изузимајући несреће ван путева, погинуле су 83, а повређене 542 особе.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)