МАРИЈА НАЈБОЉА НА МЕЂУНАРОДНОМ КОНКУРСУ: Ученица из Житишта освојила прво место на литерарном такмичењу на Шантићевим данима (ФОТО)

Богољуб Грујић

24. 05. 2023. у 10:42

МАРИЈА Зоњић, ученица основне школе из Житишта, освојила је прво место на интернационалном, литерарном конкурсу Шантићева реч, одржаном у Основној школи "Алекса Шантић", у Калуђерици, поводом традиционалне манифестације Шантићеви дани.

МАРИЈА НАЈБОЉА НА МЕЂУНАРОДНОМ КОНКУРСУ: Ученица из Житишта освојила прво место на литерарном такмичењу на Шантићевим данима  (ФОТО)

А.Амижић

У конкуренцији више од 400 радова, ученика из Босне и Херцеговине, Црне Горе, Македоније и Србије, рад Марије Зоњић, оцењен је као најбољи.

- Марија је писала састав на тему "Породица је моја сигурна лука", била је надахнута и веома инспирисана и заслужено је победила - каже њена менторка, наставница српског језика и књижевности, Марија Анђић.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (0)

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе