ШKОЛА „11 МАЈ“ ОБЕЛЕЖИЛА 95 ГОДИНА РАДА (ФОТО)
Дан школе обележен је трибином на тему „Модели додатне подршке у земљама Европе“ на којој су о својим искуствима у раду са децом са сметњама у развоју и инвалидитетом говорили стручњаци из Италије, Румуније, Јапана, Северне Македоније и Словеније.
Фото: З.Глигоријеивћ
Драгана Kовачевић, директорка Школе са домом за ученике оштећеног слуха и говора, истакла је да је ова образовно-васпитна институција током година мењала методологију рада, али не и основну филозофију рада, а то је да свако дете у овој школи буде срећно. Срећу за особе и децу са инвалидитетом и сметњама у развоју обезбеђују тако што се просветни кадар максимално едукује и прави индивидуалне планове и програме, а имају и одличну сарадњу са свим научним установама и са родитељима.
-Тако дете има могућност да се комплетно развије. Наша школа тренутно има 136 ученика, а на територији нашег региона са 36 основних школа има више од 600 ученика који захтевају неки модел додатне подршке. Савремени тренутак наше школе представља добијање статуса ресурсног центра и зато је организована ова конференција – рекла је Драгана Kовачевић.
Јелена Стругар, руководилац Ресурсног центра, додала је да је тема трибине врло интересантна, јер је све више деце у редовном систему школовања којима је потребан неки облик додатне подршке. Самим тим јавља се потреба да се наставници додатно едукују и оснаже на овом пољу.
- Драго ми је што су гости из целе Европе боравили у Јагодини, која, на челу са председником Скупштине града Драганом Марковићем Палмом, брине о свим школама у Јагодини, а нарочито о школи „11.мај“. Никада нисмо одвајали децу, јер су подједнако важна и сва имају исте услове за рад и учење у школи. Морам да истакнем да су сва деца која заврше четврти и осми разред летовала бесплатно о трошку града у Црној Гори, матуранти средњих школа у Грчкој, а 1.500 студената водимо о трошку донатора у Беч како би упознали културу европских градова, али како би се вратили у Јагодину, јер је у последњих 14 година отворено 12 нових фабрика и обезбеђено преко 4.500 радних места – рекла је Марија Јовановић, помоћница градоначелника Јагодине.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОД ФУДБАЛА ДО „ПАСУЉИЈАДЕ“: Овог викенда „Михољски сусрети села“ у Седлару код Свилајнца
16. 07. 2026. у 15:00
ПОНОВО ГОРЕО ВРШАЧКИ БРЕГ: Мањи пожар на платоу „Код Славише“, изгорело 25 ари шуме
16. 07. 2026. у 14:42
ЗАЈЕДНО ЗА ДУЊУ ПОПОВИЋ (11): Сутра увече хуманитарно вече у Свилајнцу
16. 07. 2026. у 13:43
ПОЧИЊЕ „СПОРТСКО ЛЕТО“ У ЋУПРИЈИ: Општински Спортски савез објавио календар догађаја
16. 07. 2026. у 13:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)