ЛИТУРГИЈОМ ПРОСЛАВИЛИ СЛАВУ: У Манастиру Соко код Љубовије обележили Светог Николаја

Владимир Митрић
Владимир Митрић

03. 05. 2023. у 12:26

У Манастиру Соко, код Љубовије, где је старешина архимандрит Нифонт Павловић, по благослову епископа шабачког Јеротеја, служена је литиргија, а началствовао је игуман Манастира Радовашица Николај(Малишић).

ЛИТУРГИЈОМ ПРОСЛАВИЛИ СЛАВУ: У Манастиру Соко код Љубовије обележили Светог Николаја

фото в митрић

Саслуживали су свештеници Епархије шабачке, међу којима је био и протојереј ставрофор Мирко Вилотић, секретар Епархије. Прослављена је слава светиње, коју је епископ шабачко ваљевски Лаврентије подигао и посветио Светом Николају охридском, жичком и лелићком.

Манастир је освештан пре две деценије, пошто је Сабор СПЦ, на редовном саседању 19 маја 2003, године, уписао владику Николаја у књигу светих, 77 по реду, у СПЦ.

Шапчани др Милан Ранковић и Раде Веселиновић, са породицама, даровали су светињи и цркву, копију оне на Охридском језеру, коју је златоусти Србин из Лелића обожавао, а посвећена је светом Јовану Канеу. Служен је помен епископу Лаврентију, а потом је пререзан славски колач.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ТО МИ ЈЕ МНОГО СМЕТАЛО: Беквалчева открила истину о односу са Владом Георгиевим