ПРВОМАЈСКЕ НАГРАДЕ ЗАСЛУЖНИМ НОВОСАЂАНИМА: Истакли се у раду и афирмацији синдиката
УОЧИ предстојећег Међународног празника рада 1. маја, председник Савеза самосталних синдиката Града Новог Сада и општина Владимир Гвозденовић уручио је данас Првомајске награде, које су ове године добили једна синдикална организација и четворо појединаца, за постигнуте резултате у раду и афирмацији синдиката.
З. Грумић
Награђени су Синдикална организација компаније „Аптив Мобилити сервисиз“ Нови Сад, комунални милиционер Јовица Бурчул, Весна Петковић запослена у Војводина путу-Бачка путу, Вера Бабин записничарка у Вишем суду и Даринка Моро, дипломирани инжењер организације рада, запослена у новосадској Академији уметности.
- Овогодишњи лауреати су се посебно издвојили својим радом. Њихово ангажовање је уважено не само у срединама у којима делују него и шире а део своје стваралачке енергије дали су и синдикату – истакао је Гвозденовић на пригодној свечаности приређеној у просторијама Радничког дома.
Захваливши у име награђених, Даринка Моро је рекла да су ова синдикална признања подстрек за још бољи рад и поручила да би требало омасовити синдикално чланство.
- Треба да тежимо и томе да нам власт не буде противник него партнер у преговорима ради остваривања што бољих услова рада и права радника.
Првомајска награда је и за Јовицу Бурчула велики подстрек да настави синдикалну активност за бољи материјални положај радника.
- Морамо да се изборимо за то да радници могу да пристојно живе од свог рада – изјавио је он за „Новости“.
Савез самосталних синдиката Града Новог Сада и општина је 52. пут доделио годишње Првомајске награде најзаслужнијим појединцима и колективима.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)