У ДУХУ ФРАНКОФОНИЈЕ: У ОШ "Четврти краљевачки батаљон" обележен месец француске културе
И ОВЕ године у Основној школи „Четврти краљевачки батаљон“ у Краљеву традициомално је обележен месец Франкофоније посвећен француском језику, култури, историји и гастрономији.
приватна архива
На пригодној свечаности у амфитеатру ове школе, ученици који похађају наставу француског језика, под менторством своје наставнице Александре Ћировић, на интересантан начин су ђацима четрвртог разреда дочарали све оно што су научили на часовима.
Тако су овом приликом представљене француска фудбалска репрезентација и предстојеће Олимпијске игре у Паризу, две велике реке Сена и Лоара, Ајфелова кула и њен архитекта Гистав Ајфел, највише аплауза изазвали су сценски игрокази „Сузе на Сени“ и „Француска пекара“, а све је било зачињено укусним француским кишом и кроасанима.
приватна архива
- Представљене су вредности Франкофоније прилагођене ученицима нижих разреда који су били у прилици да науче нешто ново, да сазнају које су то речи потпуно исте у француском и српском језику, али и да дегустирају познате француске гастрономске специјалитете – каже наставница Ћировић. - Надам се да смо дочарали дух Француске и радујемо се дружењу и наредне године.
Препоручујемо
ЦРКВАМА 20 МИЛИОНА ДИНАРА: Суфинансирање радова на верским објектима краљевачког краја
24. 03. 2023. у 12:49
УРУЧЕНА ДОНАЦИЈА ЂАЦИМА: Министар спорта Зоран Гајић посетио Краљево, Ушће и Студеницу
23. 03. 2023. у 10:30
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)