ЗА ЗАВРШЕТАК ХРАМА ПОТРЕБНО 60.000 ЕВРА: Православна црква у Новој Гајдобри још није завршена

З. Рајић

21. 02. 2023. у 11:48

У Новој Гајдобри, селу са око 1.000 житеља у општини Бачка Паланка, још нису завршени радови на православном храму, који је подигнут пре неколико година.

ЗА ЗАВРШЕТАК ХРАМА ПОТРЕБНО 60.000 ЕВРА: Православна црква у Новој Гајдобри још није завршена

фото Н. Ј.

Младен Лучић, председник Савета МЗ, каже да после недавно обављеног глетовања предстоји постављање централног лустера - полијелеја.

- Кум цркве Перо Јелић ће донирати, а Перо Шаровић поставити лустер. Урађен је иконостас, а остаје унутрашње осликавање храма, постављање мермерног пода и уградња столарије. Следи потом уређење фасаде. За завршетак храма, са партерним уређењем, потребно је око 60.000 евра – предочио је Лучић.

Храм, који је понео име Светог Василија Острошког, саградили су и уређују га Црквена општина, МЗ, локална самоуправа и грађани својим донацијама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?