НУШИЋЕВА "ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА" ЗА ВРАЊАНЦЕ: Представа гимназијалаца премијерно у врањском Позоришту
Драмска секција Гимназије "Бора Станковић" у Врању у среду 1. фебруара 2023. године премијерно ће на сцени Позоришта "Бора Станковић" одиграти комедију "Ожалошћена породица" Бранислава Нушића.
Фото: Промо
Адаптацију и режију потписује Ђорђе Антић, ученик четвртог разреда.
Прва реприза заказана је за четвртак, 2. фебруар 2023, такође у Позоришту. Улазнице су добровољни прилози за путовање у Земун и Будимпешту, на Фестивал драмских секција српских гимназија из матице и окружења. Почетак представе је у 20 сати.
Подсећамо да је Драмска секција Гимназије на прошлогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије у Крагујевцу освојила две значајне награде, за оригинални драмски текст и за колективну игру.
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)