ПЕЋИНУ ЛЕЧЕ, А НЕ УНИШТАВАЈУ? Сеча стабала у ваљевском парку узнемирила грађане
ТВРДЊЕ о уништавању парка Пећина су злонамерне и њихов циљ је да узнемире житеље Ваљева.
Фото ГУ у Ваљеву
Јер уклањањем болесних стабала, заправо, бринемо о преосталом здравом дрвећу, како се заразне болести и штетни инсекти не би ширили. Уосталом, на том простору од око 20,8 хектара има више од 10.000 примерака, а за сечу је предвиђено 475 болесних стабала, што је тек нешто више од четири одсто - истиче се у саопштењу предузећа "Агроразвој - ваљевске долине", поводом објава на друштвеним мрежама да је почињен "масакр у парку Пећина", што је илустровано фотографијама пањева.
Фото "Фејсбук"
Својевремено је, подсетимо, Скупштина града на Колубари газдовање шумама у власништву локалне самоуправе поверила управо овом предузећу.
- У елаборату, који је одобрило надлежно министарство, наложено је хитно уклањање целокупног дрвореда гледичије, чији је коренов систем заражен, а стабла су у лошем стању, па падају, иако су наизглед здрава. Једно је, тако, оштетило аутомобил у покрету и само пуким случајем није било повређених - истакнуто је у саопштењу које су потписали директор Драгутин Кузмановић и дипломирани инжењер шумарства Ђорђе Чолић.
САДЊА
- УМЕСТО посечених болесних стабала гледичије, наредних дана планирана је садња пирамидалног лужњака. Ове године смо засадили 140 садница аутохтоних лишћара, а лане 250, од којих се петина није примила због снега, ветра, мраза и суше - истичу у предузећу "Агроразвој - ваљевске долине".
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)