ПОЧАСТ СРПСКИМ СОКОЛОВИМА: Једна улица у Краљеву понеће име браће Милић, погинулих у рату на Космету 1999. године
БЛИЗАНЦИ Срђан и Бобан Милић који су као двадесетшестогодишњи официри Војске Југославије у рату на Космету 1999. часно дали своје животе бранећи отаџбину од НАТО агресора и терориста ОВК, као и њихов годину дана старији брат Горан који је 2000. преминуо од туге за браћом, ускоро ће, више него заслужено, добити улицу у Краљеву.
Г.Шљивић
Ово је потврдио и градоначелник Краљева др Предраг Терзић наглашавајући да је званичан захтев упућен Министарству државне управе и локалне самоуправе и чим стигне одговор једна улица у граду на Ибру понеће име - браће Милић.
- Драго ми је што моји синови и њихова жртва за отаџбину нису заборављени. Сва тројица ће вечно живети у мом срцу, а лепо је што ће им и на овај начин бити одата почаст - каже њихова мајка Нада Милић чија је породица за време и после рата 1999. доживела трагедију коју је тешко речима описати.
У пролеће те ратне године, подсећамо, Нада и њен покојни супруг Драгољуб су за само десетак априлских дана на Космету остали без својих близанаца, Срђана и Бобана. Потпоручник Срђан настрадао је од нагазне мине недалеко од Србице, док је поручник Бобан десет дана касније погинуо код Ђаковице када су две НАТО ракете погодиле оклопно возило у којем се налазио.
Г.Шљивић
Годину дана касније Милићи су остали и без најстаријег сина Горана чије је срце препукло од бола за настрадалом браћом. Сахрањен је у истој гробници крај Срђана и Бобана на краљевачком гробљу. Тугујући за својим „соколовима поломљених крила“, како је и назвао спомен-књигу у којој је исповедио своју патњу, после 11 година преминуо је и њихов отац Драгољуб, остављајући Наду да самује међу успоменама.
Г.Шљивић
- Њихове колеге и пријатељи често ме обилазе. Ето, недавно су ме посетили и чланови Удружења ветерана органа безбедности Војне полиције и уручили ми чланску карту – каже Нада Милић. - Присећам се како смо некада живели, пуни вере и наде у неко лепше и боље сутра. Све што ми је остало су успомене. Нека и после мене живи сећање на њих...
БОНУС ВИДЕО - ТРИ ДЕЧАКА ОСТАЛА БЕЗ РОДИТЕЉА: У Баточини, испред куће, настрадао самохрани отац Саша Костадиновић
Препоручујемо
ФРЕСКА ЋЕЛАВОГ ИСУСА НАЛАЗИ СЕ У ПИРОТСКОМ СЕЛУ: Према проценама историчара настала је у 13. веку
20. 10. 2022. у 14:57 >> 15:31
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 21:44
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (1)