САМИТ ФОТОГРАФА ЕКС ЈУГОСЛАВИЈЕ: Традиција окупљања заљубљеника у фотографију

ФОТО клуб „Лесковац“ и Лесковачки културни центар најавили су 12. Самит фотографа екс Југославије који се ове године одржава од 6. до 9. октобра под покровитељством локалне самоуправе.

САМИТ ФОТОГРАФА ЕКС ЈУГОСЛАВИЈЕ: Традиција окупљања заљубљеника у фотографију

фото: И.Митић

Самит окупља више од 40 фотографа из земље и региона. Богат програм обухвата изложбе, промоције, презентације и снимање знаменитости и природних лепота Лесковца и Пирота.

Поред две колективне изложбе овогодишњих и прошлогодишњих учесника самита, пред љубитељима фотографије биће и самостална изложба Бранислава Бркића, мајстора фотографије Фото савеза Србије и председника овог удружења.

Најављена је и промоција фото књига Фадила Шаркија: „Црно бели свет“, „Живот улице“, „Тамо и овде – Градски пејзаж“ и „Путеви очајника“ као и уручење традиционалне награде за допринос развоју фотогафије и међународне сарадње „Томин шешир“ која носи име по прослављеном мајстору фотографије Томиславу Петернеку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!