ХОДОЧАШЋЕ У СЛАВУ МИХАЈЛА ПУПИНА: Свештеници СПЦ из Њујорка посетили Идвор

Б. Г.

26. 08. 2022. у 05:02

СВЕШТЕНИЦИ из православне цркве у Њујорку су, у оквиру традиционалног обележавања годишњице смрти Михајла Пупина, посетили његов Идвор, односно кућу у којој се родио, те завичајни комплекс и музеј у центру овог банатског села.

ХОДОЧАШЋЕ У СЛАВУ МИХАЈЛА ПУПИНА: Свештеници СПЦ из Њујорка посетили Идвор

Фото: Удружење грађана

Осим домаћина и Љупке Моришан, кустоса Музеја, својеврсне ходочаснике су угостили и представници удружења "Година Пупина" из Зрењанина.

Њихов члан Јарослав Стеванов преноси да су домаћини, у знак захвалности за срдачан дочек, позвани на предавање које ће на чувеном Колумбија универзитету бити посвећено лику и делу Михајла Идворског.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?