СРПСКИ НАРОД РАЗУМЕ ИЗБЕГЛИЧКУ МУКУ: Градоначелник Врања са прогнанима из Украјине
Град Врање је за избеглице из Прихватног центра организовао обилазак Народног музеја, биоскопску пројекцију и посету Ускршњој манифестацији за најмлађе.
Д. Ристић
Том приликом, градоначелник Врања др Слободан Миленковић и заменица градоначелника Зорица Јовић, организовали су сусрет са породицама из Прихватног центра, које су услед ратних дешавање избегле у Србију.
- Српски народ прошао је '95. и '99. године исту муку и због тога саосећамо са вама и разумемо сав бол и патњу кроз коју тренутно пролазите. Наша је жеља да вас укључимо у сва дешавања која се организују у нашем граду - поручио је градоначелник.
Он их је позвао да, поред обиласка Музеја и филмске пројекције, присуствују и манифестацији на шеталишту поводом ускршњих празника, али и наредним гогађањима, Дечјем фестивалу и Врањском културном лету. Градоначелник им је честитајући Ускрс, пожелео да празнике проведу безбрижно и у миру.
Миленковић и његова заменица Зорица Јовић су поделили пригодне поклоне за 19 породица са децом. Како је саопштено у Прихватном центру у Врању тренутно борави 68 особа које су пред ратом избегле из Украјине.
Препоручујемо
НАЈБОЉИ СПОРТИСТИ ВАЗДУХОПЛОВЦИ: „Златни орао“ поново Кристини Чипчић и Ивану Павлову
20. 03. 2026. у 19:24
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)