РЕАНИМОБИЛ ВРЕДАН 100 ХИЉАДА ЕВРА: Дом здравља у Зрењанину добио нову опрему (ФОТО)
Возило у вредности преко 100 хиљада евра, опремљено најсавременијом опремом за потребе хитне медицинске службе у оквиру пројекта Хитан одговор Србије на ковид 19, од Министарства здравља, добио је Дом здравља у Зрењанину.
Фото: град Зрењанин
Уз присуство градоначелника Зрењанина Симе Салапуре, на промоцији својеврсне амбуланте на точковима, директор Дома здравља, др Здравко Ждрале, истакао је непроцењив значај за службу хитне медицинске помоћи у Зрењанину и околним местима, уз захвалност Министарству здравља Србије.
- Возило садржи комплетан санитетски материјал и апарате за брже, квалитетније и боље збрињавање пацијената, као што су дефибрилатор са мониторингом, дванаестоканални ЕКГ такође са монитором за праћење виталних функција пацијената и правовремено реаговање код наглог срчаног застоја - нагласила је др Ивана Сремац, начелница службе хитне помоћи, уз напомену да су осим дасака за збрињавање повреда врата и кичме, у реанимобилу и транспортна носила којима је носивост максимално 250 килограма.
У специјалном возилу, покретној болници, налазе се и ларингоскоп са сетом за интубацију, три боце са кисеоником, две фиксне и једна транспортна, као и озонизација односно директно ослобађање озона у простор у којем борави пацијент,а који је постављен у задњој страни врата реанимобила, уз засебно грејање за пацијенте, такође у задњем делу возила, којем да би било у најбољој класи, недостаје једино транспортни респиратор.
ОСАМ СПЕЦИЈАЛИСТА УРГЕНТНЕ МЕДИЦИНЕ
У ЗРЕЊАНИНСКОЈ Служби хитне медицинске помоћи, ради осам специјалиста ургентне медицине, десет лекара опште праксе, од којих су три лекара специјалисти опште праксе, а остали су млади лекари са завршеним медицинским факултетом.
ДЕЖУРАЈУ ПО ТРИ ЛЕКАРСКЕ ЕКИПЕ
ТОКОМ дана и ноћи увек су мобилне три лекарске екипе, од којих је углавном један специјалиста ургентне медицине и они су обучени за рад са новим апаратима.
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)