ПУКОВНИК СТАШЕВИЋ НА ЧЕЛУ БРИГАДЕ Примопредаја дужности команданта 2. бригде Копнене војске Србије

Горан Ћировић

10. 03. 2022. у 10:57

У присуству команданта Копнене војске (КоВ) генерал-потпуковника Милосава Симовића, представника локалних самоуправа Краљева, Новог Пазара, Прибоја, Сјенице, Врњачке Бање и Ивањице, војних званичника и других гостију, у краљевачкој касарни „Рибница“ обављена је примопредаја дужности команданта Друге бригаде копнене војске Србије.

ПУКОВНИК СТАШЕВИЋ НА ЧЕЛУ БРИГАДЕ Примопредаја дужности команданта 2. бригде Копнене војске Србије

2.бригада КоВ

Досадашњи командант, бригадни генерал Жељко Кузмановић, који одлази у пензију, предао је дужност пуковнику Синиши Сташевићу, досадашњем начелнику Одељења за борбену готовост Војске Србије, Оперативне управе Генералштаба, који је највећи део војне каријере провео у 72. бригади за специјалне операције обављајући дужности од командира вода, преко команданта батаљона, до заменика команданта бригаде.

2.бригада КоВ

Примопредаја дужности команданта 2.бригаде КоВ

- Уверен сам да ће Друга бригада КоВ у свим условима и у сваком тренутку, успешно извршити све добијене задатке у одбрани територијалног интегритета и суверенитета Републике Србије — рекао је пуковник Сташевић захваљујући се команданту КоВ, начелнику Генералштаба, министру одбране и председнику Републике Србије на указаном поверењу.

Овом приликом бригадни генерал Кузмановић који је провео више од шест година на челу ове бригаде захвалио се генерал-потпуковнику Симовићу на поверењу и подршци коју ми је пружао у раду на овој дужности, командантима и припадницима Друге бригаде на дугогодишњој сарадњи у многобројним успешно извршеним задацима, као и органима локалних власти на сарадњи и подршци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ПЛАНИРАЈУ НАПАДЕ НА ГАСОВОДЕ ИСПОД ЦРНОГ МОРА, АЛИ ПОСЛЕДИЦЕ ЋЕ БИТИ КАСТАСТРОФАЛНЕ И ПО ЕВРОПУ Путин упозорио на нападе на Турски ток