АЛБАНЦИ ЈОЈ САМО НА ПАПИРУ ВРАТИЛИ ДОМ: Марија Новаковић из Приштине већ месецима покушава да се усели у свој стан
ОД јуна месеца покушавам да остварим своје право да се вратим у властити стан у Приштини. Док чекам да косовска Агенција за имовину испуни обавезу и ослободи ми стан, добијам понуде од Албанаца да им продам стан. У јуну су у Приштини обећали да ће ми стан ослободити за 15 дана. Потом су рок за ослобађање мог стана навели почетак новембра месеца, па десети јануар... И тако унедоглед.
Марија не жели да прода стан / Приватна архива
Овако прича Марија Новаковић (46), расељана из Приштине, која последњих неколико дана поново обилази све надлежне у свом родном граду у нади да ће одреаговати и омогућити јој да се врати у свој стан и град из којег је протерана јуна 1999. године.
- У Приштини сада одлагање правдају короном, а у међувремену, Албанац који живи у мом стану, ангажовао је адвокате и пријатеље који јој свакодневно износе понуде да им продам стан. Ја стан не желим да продам, а са тим су сагласни и мој супруг и двојица синова. Ми само желимо да се вратимо тамо одакле смо били принуђени да одемо. Јер, за тај стан нас везују све најлепше успомене. Уосталом то је наша својина и ми само желимо да остваримо своје право да будемо тамо где желимо.
Како истиче, време је да се расељени Срби врате својим домовима. Захвална је Канцеларији за Косово и Метохију која јој је уплатила новчану помоћ док борави на Космету у намери да оствари своје станарско право.
Маријина породица уточиште је после 1999. пронаша у Београду, а док ишчекује да јој надлежни у Приштини ослободе стан, борави на Космету у Лапљем Селу, где помаже чланицама Удружења "Авенија" у свакодневним пословима.
ЖЕЛИ И ПОСАО У ВРТИЋУ
ДА је Маријина жеља за повратком заиста велика показује и чињеница да жели да оствари право и на посао у предшколској установи "Ђурђевак" из Приштине која је измештена у Грачаници и где је радила до 1999. године - истиче Гордана Ђорић, председница Удружења пословних жена "Авенија" из Лапљег Села.
Препоручујемо
БРИГА СВИЛАЈНЦА ЗА РАСЕЉЕНЕ СА КиМ: Тридесет социјално угрожених породица добило огрев
06. 10. 2021. у 16:39
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)