ДЕЦА САДИЛА ДРВЕЋЕ ОКО ШКОЛЕ: У вршачком селу Уљма расте нових 50 садница црног ораха

Јелена Баљак

29. 11. 2021. у 17:58

Јесења садња дрвећа на територији Града Вршца овог викенда је настављена у селу Уљма, где су се акцији прикључила и деца са родитељима.

ДЕЦА САДИЛА ДРВЕЋЕ ОКО ШКОЛЕ: У вршачком селу Уљма расте нових 50 садница црног ораха

Grad Vrsac

Укупно су посадили 50 стабала црног ораха у околини сеоске школе. Свако дете је довило плочицу, на којој је исписало име и презиме, окачило га на „своје“ дрво, како би могло да се брине о њему.

-Ово је једна од најлепших акција садње коју смо спровели, јер су родитељи дали прави пример својој деци. На тај начин код младих генерација подижемо еколошку свест и важност пошумљавања – истакао је Слободан Јованов, члан Градског већа за пољопривреду и заштиту животне средине.

Већ идућег викедна, садња ће бити организована и у суседном селу Избиште, а потом и у другим вршачким селима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (1)

„Љубинко и Десанка“ на сцени Фондације Mozzart: Цекић, Вулановић и Бандовић у Шушљиковој режији о блискости која недостаје