ПОНОСНИ СМО НА ПРЕТКЕ: Дан српског јединствa у Крушевцу обележен уз високо подигнуте заставе (ФОТО)
ДЕСЕТИНЕ застава државе Србије подигнуто је у среду високо на јарболима у Крушевцу, испред седишта градских и републичких институција.
Фото: С. Бабовић
Мање заставе освануле су и на прозорима, а заставице, на стубовима уличне расвете у главној улици. Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе огласила се и градоначелница Крушевца.
- На данашњи дан, када се обележава и славна годишњица пробијања Солунског фронта, српски народ слави празник који симболизује нашу вечну тежњу за слободом и очувањем јединственог националног идентитета, традиције, културе и вере - стоји у честитки поводом свечаног Дана. - Србија и Република Српска обележавају овај празник поносни на своју историју, на српско име и претке. У име Града, свим грађанима Крушевца и Србима, без обзира где живе и раде, честитам Дан српског јединства, слободе и националне заставе са жељом да се српска тробојка поносно вијори симболизујући јединство српског народа.
Препоручујемо
БУДИМO БAР МAЛO КAO НAШИ ПРEЦИ: У Модричи обележен Дан српског јединства (ФОТО)
15. 09. 2021. у 20:14
"РАЗГОВАРАЋЕМО СА НАТО ПАРТНЕРИМА И УПОЗОРИТИ ИХ" Пленковић у страху због нових српских ракета: Озбиљно оружје!
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)