ЛИТИЈЕ ОД ТИЈАБАРЕ ДО ПАЗАРА: У Пироту обележена Велика Госпојина, градска слава
ПИРОЋАНЦИ су данас, великим литијама које је поредводио владка нишки Арсеније, обележили Велику Госпојину, градску славу.
Фото: В.Ћ.
После литургије у Тијабарској цркви коју је са овдашњим свештенством служио владика Арсеније, литије су кренуле улицом Николе Пашића, преко Големог моста према Пазару, где је испред Граске управе градоначелник Владан Васић, пресекао славски колач.
У Колони литија били су многобројни верници, али и чланови спортских клубова, припадинци Полиције, ватрогасци, чланови културно уметничких друштава, представници јавних предузећа и установа и других удружења.
Фото: В.Ћ.
Због противепидемијских мера, ове године, као и прошле, није било традиционалног вашара. Штаб за ванредне ситуације и градска управа, са стручњацима ЗЗЈЗ проценули су да су литије много мањи епидемиолошки ризик од вашара.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)