ПОЧЕЛИ ДАНИ ВРАЊА: Отворени етно и сајам књига, заиграли фолклораши
У ВРАЊУ је отпочела 17. по реду традиционална манифестација "Дани Врања".
Фото: Д. Ристић
Програм је отпочео врањским планинарским маратоном до планине Облик. Након тога, у Градском парку је отворен Етно и сајам књига, као и летњи атеље Народног универзитета, који ће трајати све време манифестације. На истом месту, за најмлађе посетиоце, од 18 сати, глумци позоришта ,,Бора Станковић” извешће представу ,,Три прасета”.
Фото: Д. Ристић
Дефиле фолклорних ансамбала градским улицама планиран је предвече, након лега ће бити уприличен свечани пријем фолклориста у Градској кући. У вечерњим сатима, у Градском парку, програм се наставља наступима фолклорних ансамбла од 20 часова и плесних школа од 22 х.
Фото: Д. Ристић
Ове године неће бити великих концерата на градском тргу, али је планиран богат програм који би требало да представи богате кутурне и туристичке потенцијале југа Србије. Програм траје до 24. августа.
Препоручујемо
И ДАЉЕ РАСТУ КОРОНА БЕОЈКЕ НА ЈУГУ СРБИЈЕ: Највећи број новозаражених последњих месеци
21. 08. 2021. у 13:44
НА ИЗНЕНАЂЕЊЕ ПРОЛАЗНИКА: Радијатор бачен на централном градском тргу у Врању
19. 08. 2021. у 15:40
ПРВИ ГРАЂАНИ ВРАЊА ПРИМИЛИ ТРЕЋУ ДОЗУ: Консултације са лекаром око избора вакцине
17. 08. 2021. у 11:59
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)