ПРЕМИЈЕРА ПРЕДСТАВЕ “БУРЕ БАРУТА”: Аматерска позоришна трупа “Чкаља” из Крушевца
ПРЕМИЈЕРА представе “Буре барута” у извођењу Аматерске позоришне трупе "Чкаља" из Крушевца најављена је за недељу 15. августа у 20 сати у Белој сали КЦК-а.
Фото: АПТ Чкаља
Текст култне представе написао је Дејан Дуковски, у крушевачкој “верзији”, режија је поверена Ивану Богићевићу, док је драматург Немања Петронијевић.
Представа је рађена у продукцији Еме Богосављевић и Јелене Марјановић.
Ова група младих глумаца и позоришних уметника наступала је под именом “КУД-еее” од 2016. до 2018. године, када постају АПТ “Чкаља” и премијерно изводе “Професионалца”. Трупа броји око 40 чланова.
Препоручујемо
НЕМАЊИ НИЈЕ БИЛО СПАСА: Детаљи несреће код Крушевца - настрадао младић из Ђуревца
12. 08. 2021. у 22:19
ИЗЛОЖБА ТРАКТОРА-ОЛДАЈТМЕРА У ЂУНИСУ: Необична манифестација данас код Крушевца (ФОТО)
09. 08. 2021. у 09:21
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)