ХЛЕБ ОД НОВОГ ЖИТА КАО СИМБОЛ ЖИВОТА: У Сомбору одржана традиционална Дужионица

Ј.Л.

27. 07. 2021. у 15:42

ПРЕДАЈОМ хлеба од новог жита градоначелнику Антониу Ратковићу у Сомбору је прослављена Дужионица, традиционална жетелачка свечаност.

ХЛЕБ ОД НОВОГ ЖИТА КАО СИМБОЛ ЖИВОТА: У Сомбору одржана традиционална Дужионица

ФОТО: Град Сомбор

Прослава завршетка овогодишње жетве започела је светом мисом у цркви Светог тројства у присуству многобројних грађана, представника савета националних мањина и гостију. Потом су се учесници упутили у Скупштину града, где су у Свечаној сали Жупаније градоначелнику Антониу Ратковићу, предали два хлеба, која су направљена од првог овогодишњег брашна.

ФОТО: Град Сомбор

- Заиста сам поносан на све нас Сомборце, што у радости и весељу прослављамо крај жетве, прослављамо хлеб, крух, или крув направљен од новог жита, који представља континуитет живота – поручио је градоначелник Антонио Ратковић.

Дужионица је свакако једна веома значајна манифестација за Сомбор, пре свега културолошка, духовна, сомборска манифестација, која представља сво богатство мултиетничког шаренила и докле год буде тако, уверен сам да ће свака наредна година бити благороднија, а ми срећнији, радоснији и задовољнији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Велика звезда не само да се одрекла руског држављанства, већ је откривено и - ово!