ЗНАЊЕ ПРЕНОСЕ КАД ЈЕ НАЈТЕЖЕ: Велики конкурс за примере добре праксе у верској настави

Владимир Митрић

02. 07. 2021. у 17:39

ВЕЛИКИ васкршњи Конкурс за примере добре праксе у верској настави, који су организовали Катихетско-педагошки институт при Православном богословском факултету Универзитета у Београду и Катихетски одбори Архиепископије београдско-карловачке и Епархије показао је најбоље лице српских, правосавних вероучитеља и у најтеже време и околности, оцена је већине упућених у овај својеврстан сабор знања и умећа верских наставника.

ЗНАЊЕ ПРЕНОСЕ КАД ЈЕ НАЈТЕЖЕ: Велики конкурс за примере добре праксе у верској настави

ФОТО: Сања Симић де граф

Протојереј стварофор Драгомир Сандо, угледни и омиљени професор Богословског факултета у Београду, који је осмислио и надзирао сваки корак тог великог конкурса, на који су стигли многи квалитетни радови подсећа да се  - радост празника над празником - васкрсења Господњег ове године као и прошле, срео се по први пут са тегобама опаке и подмукле епидемије која је унела пометњу у наш свакодневни живот. - 

 - То се одразило, посебно, на школу, школски систем у целини, и  кроз образовање и васпитање у држави и Цркви - прича професор Сандо. - Водећи се чињеничним мотивима, а у оквиру својох искустава али и потреба, уприличен је конкурс за вероучитеље у тежњи за што квалитетнијим примерима добре праксе у настави. Другим речима, конкурс који је упућен за Васкрс као позив вероучитељима наших школа подразумевао је што бољу и инспиративнију идеју за квалитетан наставни час који долази као корелативност између учитеља и ученика.

Конкурс, пре према речима овог цењеног професора, добро прихваћен међу вероучитељима као "добра утакмица" од опште користи у верској настави“. 

 - Под пуном одговорношћу кажем да у свим нашим епархијама и школама имамо много одличних вероучитеља -истиче професор др Сандо. - Она се показала и овог пута. Иако није конкурс заступљен у мери у којој би могао бити, ипак, на основу ових приспелих радова оцртава се идејност, маштовитост, савременост и успешност да се ова верска наставе може пренети на васпитанике и у посебним условима рада.

Част и задатак да изаберу најбоље радове имали су јереј Милош Петровић(председник Комисије), бивши координатор Канцеларије за веронауку Епархије шабачке Сања Симић де Граф (члан Комисије) , професор енглеског језика, сарадник патријаршијске Информативне службе у рубрици Веронаука и преводилац, координатор за интегративну наставу у оквиру које је и Верска настава, а која је остварила запажене резултате на разним конкурсима, кандидат за педагошког саветника- члан Комисије и др Сава Милин, доцент на Православном богословском факултету БУ на катедри Методика верске наставе - члан Комисије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ДАНАС ЈЕ ДОБАР ДАН ЗА СРБИЈУ: Вучић се огласио са важним вестима (ФОТО)