УПОЗОРЕЊЕ! ЗАРАЖЕНО ПОДРУЧЈЕ У СРБИЈИ: Упућен апел грађанима
ЛОВИШТЕ Вршачких планина, где су пре недељу дана пронађена два леша дивљих свиња, за које је утврђено да су заражена афричком кугом, проглашено је зараженим подручјем!
Фото: Ј. Ј. Баљак
Локална самоуправа апелује на све кориснике Вршачких планина да се придржавају прописаних мера заштите, као и да користе само обележене пешачке стазе.
- Приликом напуштања планина обавезно треба дезинфиковати обућу, а уколико посетиоци примете леш дивљих свиња, о томе треба обавестити чуваре природе на телефоне 060/82-86-813 и 060/330-94-94 – кажу у локалној самоуправи.
Уколико примете било какву промену здравственог стања домаћих свиња, њихови власници обавезно морају да обавесте надлежног ветеринара, као и да поставе дезинфекционе баријере на улазу у објекте.
Куповину свиња треба обављати уз ветеринарску документацију и уз обележене маркице.
Препоручујемо
АФРИЧКА КУГА У ЈУЖНОМ БАНАТУ: Претпоставља се да је дивља свиња стигла из Румуније
17. 06. 2021. у 07:15
МИСТИЧНОСТ ЛОВА ЛУКОМ И СТРЕЛОМ: Зрењанинац Чаба Теречик иноватор међу ловцима у Србији
06. 06. 2021. у 08:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)