КОРОНА ПОСУСТАЈЕ: Епидемиолошка ситуација у Пчињском округу под контролом
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Пчињском округу је повољна и под контролом здравствене службе, оценио је јутрос у разговору за Новости епидемиолог врањског Завода за јавно здравље др Слађан Станковић.
Фото: Ј. С.
Према његовим речима евидентна је ниска активност коронавируса и региструју се појединачни случајеви обољевања.
Томе у прилог говоре и најновији подаци о броју тестираних и оболелих који показују да је од 73 обрађених узорка из Пчињског округа, једане позитиван на Цовид 19. Новооболели пацијент је из Врања. У осталим општинама Пчињског округа није било нових случајева заражавања коронавирусом.
У ковид болници у Врању хоспитализована су 24 пацијента. Од тог броја 19 је позитивно на коронавирус, а 10 је са бронхопнеумонијом. На кисеонику је 8 болесника. На болничко лечење примљен је један пацијент, отпуштена три, од којих је један транспортован у Крушевац.
Препоручујемо
ЕПИДЕМИЈА У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Корона посустаје - само један новооболели пацијент
05. 06. 2021. у 17:18
ПРИМЉЕН ЈЕДАН НОВООБОЛЕЛИ: У лесковачкој Ковид болници преминула два пацијента
04. 06. 2021. у 16:32
САМО ДЕВЕТ ПОЗИТИВНИХ УЗОРАКА: Стабилна епидемиолошка ситуација у Врању
28. 05. 2021. у 16:11
ОБОЛЕЛО ЈОШ 14 ОСОБА: Епидемиолошка ситуација у Пчињском округу знатно стабилнија
21. 05. 2021. у 11:49
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)