ГИМНАЗИЈАЛЦИ ИЗ КРУШЕВЦА НАЈБОЉИ: Осмислили како пити воду из дрвета
УЧЕНИЧКА компанија "Nature Supreme" из Гимназије у Крушевцу, победник је националног такмичења ђачких предузећа. Они су дизајнирали су "Дроп" - справицу која се имплементира у стабло са циљем екстракције воде из дрвета, за оне који ожедне, а нађу се у природи.
Победнички тим
Друго место освојило је тим "Еdu Games" из Прве крагујевачке гимназије, који се бави креирањем едукативних видео игара базираних на платформи "Minecreaft", а њихов најпознатији јунак је Бановић Страхиња. Ови млади креативци залажу се, за унапређење образовног система увођењем виртуелних садржаја у учионицу, због чега развијају и едукативне видео материјале за наставнике.
Препоручујемо
БОР ИЗМЕЂУ ИНВЕСТИЦИЈА И НОВИХ ПРИЛИКА: МОГУ ЛИ МЛАДИ У СВОМ ГРАДУ ДА ГРАДЕ БУДУЋНОСТ?
22. 07. 2026. у 18:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)