УМЕСТО ДЕПОНИЈЕ ПАРК: Марковчани уређују село

Ј. Ј. БАЉАК

01. 06. 2021. у 18:14

СТАНОВНИЦИ вршачког села Марковац организовано су уредили зелене површине, очистили улице и дивље деоније, како би њихово село било још лепше.

УМЕСТО ДЕПОНИЈЕ ПАРК: Марковчани уређују село

Фото: Град Вршац

Међу онима који су косили траву било је и много младих, који су апеловали на своје суграђане да више не одлажу отпад где стигну, већ да то раде на местима предвиђеним за то.

Акцију је обишао и члан Градског већа за рурални развој Славиша Максимовић, који је подсетио да су мештани раније на месту старе дивље депоније посадили стабла тополе, која би једног дана требало да формирају лепо уређен парк.

- План нам је да ту поставимо клупе и друге садржаје за све генерације. Ово је пример добре сарадње савета МЗ са својим становницима, који би требало да следе и мештани других села – рекао је Максимовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ПЛАЧ КОЈИ ЧУЈЕШ НИЈЕ ТУГА Ово је песма коју је Радован Караџић из затвора написао својој супрузи Љиљани: Љубљена моја, све је исто