ГОЧ ЗА СВАКОГА И ЗА СВЕ СЕЗОНЕ: Уочи лета обнављају се садржаји на овој планини

Г. Ћировић

25. 05. 2021. у 07:11

ИАКО најпре предстоји летња, на Гочу се већ увелико обављају припреме за наредну зимску сезону.

ГОЧ ЗА СВАКОГА И ЗА СВЕ СЕЗОНЕ: Уочи лета обнављају се садржаји на овој планини

Фото: Г. Шљивић

Завршена је комплетна монтажа модерног ски-лифта на такозваној Малој стази крај хотела "Добре воде", на надморској висини од 900 метара. За ову намену, локална самоуправа је издвојила 20, а Министарство туризма 15 милиона динара.

- Мала стаза на којој су бројне генерације младих Краљевчана, али и гостију из читаве целе Србије направиле прве кораке на скијама биће уређена и продужена - најављује Александар Несторовић, директор Јавног предузећа за уређивање грађевинског земљишта у Краљеву.

Биће, сазнајемо, обновљена и инфраструктура на Великој стази, на којој су се некад одржавала и званична такмичења у алпским дисциплинама, а ЈП "Скијалишта Србије" је са Копаоника овде лане преселио и поклонио двоседну жичару.

Фото: Г. Шљивић

- "Бела река 1" ће најпре бити ремонтована, а потом ћемо 12 стубова и 80 корпи монтирати крај Велике стазе. За ову намену је издвојено 25 милиона, али је пандемија многе планове успорила. У међувремену, размишљамо и о додатним садржајима за летњу сезону, попут зип-лајна и још неких атракција - закључује Несторовић.

ПУТ

У ТОКУ је и фазна реконструкција пута од Краљева до Гоча, што је увертира у увођење додатних аутобуских линија, а градоначелник др Предраг Терзић наглашава како је важно да ова планина буде доступна свакоме - да и деца радника могу да дођу на рекреативну наставу, али и да овде проведу део зимског или летњег распуста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (1)

ПЕТРОВИЋ НА ОЗБИЉНОМ ИСПИТУ: Борнмут му довео замену, тресе му се место међу стативама, мора се доказати против Ливерпула