ДАЉИ ПАД БРОЈ ХОСПИТАЛИЗОВАНИХ КОВИД-БОЛЕСНИКА У ПАРАЋИНУ: Данас свега 20 пацијената, за три дана укупно осам новозаражених
ЕПИДЕМИЈА ковида све видљивије попушта у Параћину, што је очигледно и према подацима од претходног викенда.
Фото: З. Рашић
Јуче је у болничкој ковид-амбуланти обављено седам прегледа, само један је примљен на ковид-одељење, а двоје излечених је отпуштено, тако да је данас на болничком лечењу свега двадесет болесника. У респираторној јединици кисеоничку подршку неинвазивном путем добија двоје пацијената са тешком клиничком сликом.
Све је боља ситуација и у ковид-амбуланти Дома здравља. За три дана протекле седмице, у периоду од 20 до 22. маја, потврђено је само осам нових корона-инфекција, а све је мање и првих прегледа. Са респираторним сметњама 20. маја јавило се 12 пацијената, наредног дана 7, док је у суботу, 22. маја, поново евидентирано 12 првих прегледа, што је вишеструко мање у односу на претходни период кад је епидемија била у налету.
Препоручујемо
ВАКЦИНИШУ СЕ ТАРАШ И ЕЧКА: Наставља се масовна имунизација у местима у околини Зрењанина
24. 05. 2021. у 16:17
КОРОНА У ЋУПРИЈИ: Један оболели преминуо, само три нова случаја инфекције
24. 05. 2021. у 15:11
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)