ПОЕН КОЈИ ЈЕ ПРЕСУДИО ЂОКОВИЋУ: Надал се није ни извинио, а већ тада је осећао да је Рим његов (ВИДЕО)
ПОСЛЕ велике борбе у три сета Рафаел Надал је јуче успео да савлада Новака Ђоковића 7:5, 1:6, 6:3 и десети пут подигне трофеј намењен освајачу Рима.
Фото: М.Вукадиновић
А мало је недостајало да епилог буде другачији. Сигурно да не би било незаслужено и да је Србин славио у престоници Италије, али све хе решио пети гем трећег сета, односно једна лоптица која је на волшебан начин прешла на страну Ђоковића.
Наиме, При резултату 2:2 у трећем сету, Новак је дошао до брејк шансе.
Надал је сервирао при резултату 40:30 за Ђоковића, а онда је уследила дуга размена удараца. Иако је током меча Новак углавном доминирао у разменама дужим од девет удараца овог пута као да је све било против њега.
Одлично је изградио поен, а онда га је помело када је једна лопта Надала ударила у мрежу и због великог спина на крају прешла у поље нашег аса.
Снашао се Новак да узврати, па чак и преузео иницијативу, а онда је Рафа још једном показао због чега је мајстор одбране.
Успео је „украде“ овај поен, а од тог тренутка је потпуно доминирао, те је освојио 13 од 15 следећих поена и тако брзо стигао до 5:2.
Посебно је занимљиво да по завршетку поменутог поена није одлучио да се извини Новаку већ је прослављао поен. Уобичајено је да се играчи извине након што се деси да лоптица удари у мрежу, а онда пређе у поље ривала. Овог пута то није био случај.
Када је коначно успео да освоји гем, прославио га је бурно јер му је било јасно да управо то може да преломи сусрет. И преломило је, баш тај моменат је одлучио шампиона Рима.
Foto: Printskrin
Препоручујемо
ШЉАКА ЈЕ И ДАЉЕ НАДАЛОВА: Рафа освојио десети трофеј у Риму, Новак јуначки пао
16. 05. 2021. у 16:30
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
23. 02. 2026. у 20:02
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (1)