WТА ЛИСТА: Стојановић 86, напредак Даниловић, Швјонтек у ТОП 10
СРПСКА тенисерка Нина Стојановић пала је за једно место и на данас објављеној WТА ранг-листи заузима 86. позицију.
ФОТО: Тениски савез Србије
Стојановић је 86. тенисерка света са 961 бодом.
Друга најбоље рангирана српска тенисерка је Олга Даниловић напредовала је за шест позиција и сада је на 158. месту са 505 бодова, док је три корака напред направила Наталија Костић и заузима 197. место са 357 бодова.
Пољска тенисерка Ига Швјонтек је после освајања титуле на мастерсу у Риму напредовала за шест позиција и тако стигла до најбољег пласмана у каријери - деветог места.
Чехиња Каролина Плишкова је са деветог пала на десето место и те две промене су једине међу најбољих десет на свету.
Аустралијанка Ешли Барти је и даље прва, а иза ње следе Јапанка Наоми Осака и Румунка Симона Халеп.
На врху WТА листе су још и Арина Сабаленка, Софија Кенин, Елина Свитолина, Бјанка Андреску и Серена Вилијамс.
WТА листа:
1. Ешли Барти (Аустралија) 10.175
2. Наоми Осака (Јапан) 7.461
3. Симона Халеп (Румунија) 6.520
4. Арина Сабаленка (Белорусија) 6.195
5. Софија Кенин (САД) 5.865
6. Елина Свитолина (Украјина) 5.835
7. Бјанка Андреску (Канада) 5.265
8. Серена Вилијамс (САД) 4.791
9. Ига Швјонтек (Пољска) 4.435
10. Каролина Плишкова (Чешка) 4.345
--------------------------------------
86. Нина Стојановић 961
158. Олга Даниловић 505
197. Наталија Костић 357
212. Александра Крунић 329
Препоручујемо
СРПКИЊЕ НАПАДАЈУ БЕОГРАДСКУ КРУНУ: Почео ВТА турнир у престоници Србије
16. 05. 2021. у 22:31
ИСТОПИЛА СЕ НОВАКОВА ПРЕДНОСТ: На Ролан Гаросу Ђоковић може да изгуби прво место
17. 05. 2021. у 09:19
СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против "његове" Звезде за место у полуфиналу Купа Србије
АПСОЛУТНИ дерби четвртфинала Купа Србије биће одигран у Новом Пазару где ће истомени тим на "Градском стадиону" угостити Црвену звезду (14.45).
05. 03. 2026. у 07:00
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.
05. 03. 2026. у 12:19
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)