ЂЕРЕ СЛАВИО ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА: Ласло спасао две меч лопте и пласирао се у четвртфинале Сантијага

10. 03. 2021. у 18:05

СРПСКИ тенисер Ласло Ђере успео је после преокрета да се пласира у четвртфинале турнира у Сантијагу, пошто је победио Педра Соусу са 5:7, 7:5, 6:3.

Теже него што се очекивало славио је 57. играл света. Ипак, на крају је успео да дође до тријумфа, иако је морао да преокреће резултат.

Ђере је добро почео меч, одмах је направио брејк, повео је са 3:0, али Португалац се вратио и преокренуо, те је први сет припао њему.

Други сет је био изједначен све до деветог гема, када је 110. тенисер планете направио брејк и дошао у ситуацију да сервира за победу. Дошао је Соуса до две сет лопте, није их искористио и момак из Сенте се вратио у меч.

Ђере је потом успео ривалу да одузме сервис и дође до изједначења. После добијања другог дела меча Ласло је био у психолошкој предности.

То је искористио на најбољи могући начин и успео је да упише тријумф после два сата и 23 минута игре.

Ђере ће у четвртфиналу играти против победника меча Францес Тијафо - Факундо Бањис.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45