АНА, ИГРАМО ЛИ СИНСИНАТИ? После сјајног успеха у Паризу, Александра Крунић већ од овог викенда игра у Нотингему
Још се слежу утисци после величанственог успеха српске тенисерке Александре Крунић, која је са 32. године и после дугог повретка након озбиљне повреде, у недељу одиграла гренд слем финале у дублу на Ролан Гаросу у пару са Казахстанском Аном Данилином. А ових дана исти пар креће у изазове на трави. Први је на реду у Нотингему, од 14. до 22. јуна.
Фото: Горан Чворовић
Крунићева је истакла да ће после напора и подвига у Паризу да се одмори неколико дана, а онда наставља, ка новим изазовима и успесима. Наступиће већ у суботу, на трави, у Нотингему, наравно у пару са – Аном Данилином.
- Требало је да играм на Квинсу сингл, али нисам стигла. Пријавила сам и сингл у Нотингему, надам се да ћу ући у жреб. План су турнири на трави. После намеравам да играм турнире 125, свугде где могу будем могла да играм сингл – истиче Крунићева.
А с Данилином, паралено, намерава да јуриша на нове титуле.
- Видећу да ли је финале било довољно да Ана са мном игра на тврдој подлози, пошто сам је сваког меча питала шта још треба да урадим, па да игра са мном у Синсинатију – нашалила се расположена Александра.
Крунићева је у Паризу пленила и пре и после финала, задовољна што је била актер великог спектакла, без обзира на резултат, јер је то била круна њене досадашње каријере. Није, истиче, имала ни трему што игра на великом стадиону. Изашла је на терен да ужива, а пре свега је хтела да се одужи свима који су дошли да је подрже.
- Са мојим другом из детињства Марком, с којим сам одрасла заједно у Москви, увек сам се шалила, да ће, када будем играла финале гренд слема, морати да дође да ме гледа. Сматрала сам то као шалу, помислила сам, да како да не, ја у финалу – пренела је Александра после финала.
Марко је, наравно, тада био на трибинама "Шатријеа".
- Написао ми је поруку: "Хвала ти што си нам остварила сан". То ми је било лепше него било шта друго. Наравно, да смо још и победиле, био би то шлаг на торти. Али, бити у финалу, већ је непроцењиво. Надам се да ће све ово само дати ветар у леђа, да верујем у себе, да се не преиспитујем и да знам да могу да играм и против најбољих – закључила је Крунићева која најављује нове успехе.
Препоручујемо
"Ти, излази напоље"! Флорентино Перез грмео у свлачионици Реал Мадрида
16. 04. 2026. у 10:51
Артета сија од среће: Друго узастопно полуфинале Лиге шампиона је посебна ствар
16. 04. 2026. у 10:25
Никола Јокић постао бесмртан! Док се други боре за један трофеј, Србин кући однео два
16. 04. 2026. у 10:12
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Први директан руско-амерички мегдан откако је почео рат у Украјини! Русија слави, Америка на коленима
Откако је почео рат у Украјини, а има томе већ више од четири године, Русија је била (и остала) под многим санкцијама. Спорт је био саставни део њих, али како полако попуштају те стеге, први пут се десио руско-амерички окршај а да руски спортисти могу да наступају под својим националним симболима. Истовремено - десила су се на истом месту и два српско-хрватска дуела.
15. 04. 2026. у 17:41
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)