ШПАНСКО ПОЛУФИНАЛЕ У МОНТЕ КАРЛУ: Алкараз после велике борбе и преокрета надиграо Фиса
Шпански тенисер Карлос Алкарас пласирао се у полуфинале мастерса у Монте Карлу. После преокрета победио је Артура Фиса 2:1 по сетовина 4:6, 7:5, 6:3 и заказао шпански дуел у полуфиналу мастерса у Монте Карлу.
FOTO: AP/Tanjug
Из правог фестивала брејкова у првом сету као победник је изашао Француз. Повео је 3:0 уз два брејка предности, да би Алкараз поравнао на 4:4. Ипак, Фис му поново одузима сервис и спасава две брејк прилике приликом сервирања за меч, да би другу сет лопту искористио – 4:6.
До самог финиша другог сета деловало је као да је победа 15. тенисера на свету неминовна, али освајач четири Гренд слем титуле није се предавао. Спасио је свих седам брејк прилика са којима се суочио, укључујући и три везане при резултату 5:5.
Прву брејк Шпанац затим користи, за велику инјекцију самопоуздања и одлучујући сет – 7:5.
Огромна неизвесност виђена је и у трећем делу игре, а момак из Бондуфла први је дошао до предности и повео 1:3.
Алкараз је брзо одговорио дуплим брејком, и са пет везаних гемова успео да упише победу – 6:3.
Он ће се у борби за финале састати са Алехандром Давидович Фокином.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
Препоручујемо
БОЉИ ОД БРАТА: Алекс Маркес најбољи генерални пласман у каријери
11. 04. 2025. у 12:10
БОЉИ ОД БРАТА: Алекс Маркес најбољи генерални пласман у каријери
11. 04. 2025. у 12:10
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)