"ТИ СИ, БРЕ, МОЈ ЏЕЛАТ!" Новак Ђоковић "жестоко замерио" Дел Потру због две ствари, а овај...
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић и "пензионер" Аргентинац Хуан Мартин дел Потро овацијама су поздрављени на спаринг тренингу на главном терену Ју-Ес опена "Артур Еш".
FOTO:EPA-EFE/JUSTIN LANE
Ђоковић је актуелни и укупно четвороструки шампион Ју-Ес опена, а његов велики пријатељ из Аргентине, који је већ две и по године у пензији, једини гренд слем освојио је баш у Њујорку 2009. године.
У Њујорку су играли три пута – Ђоковић је славио 2007. у другом колу, потом у четвртфиналу 2012, а онда и у финалу 2018. године. Укупно су играли 20 пута, а српски тенисер има скор 16-4.
Највише се памте болни порази у мечу за бронзу на ОИ у Лондону 2012, као и на старту Игара у Рију 2016. године.
FOTO:EPA-EFE/JUSTIN LANE
Публика је са одушевљењем пратила синоћ шта двојица великана раде на Артур Ешу, а посебно је био занимљив један разговор између њих, а односи се на наступ на Олимпијским играма.
Дел Потро: Да ли је освајање златне медаље на Олимпијским играма твој највећи успех?
Ђоковић: Мој највећи успех икада је побеђивање Хуана Мартина дел Потра у финалу Ју-Ес опена 2018. године.
Дел Потро: Мој највећи успех је победа над тобом у Рију.
Ђоковић: И у Лондону. Делпо је мој непријатељ на Олимпијским играма. Он је мој џелат.
А колико Делпо воли Нолета признао је синоћ још једном када је открио да је плакао због Србина.
- Натерао ме је да плачем када је недавно освојио златну медаљу у Паризу. То је био први тениски меч у мом животу због којег сам заплакао - емотивно је рекао момак из Тандила.
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)