РУНЕОВА МАЈКА ПОБЕСНЕЛА: Били смо наивни, веровали у тренера Роџера Федерера

ТЕНИСЕР који много обећава Холгер Руне раскинуо је сарадњу са двојицом тренера. Захвалио се Борису Бекеру и Северину Лутију

РУНЕОВА МАЈКА ПОБЕСНЕЛА: Били смо наивни, веровали у тренера Роџера Федерера

Фото: АП

Претходних сезона Руне је најавио да може да буде будућност тениса, знао је да намучи и Новака Ђоковића, а на овогодишњем Аустралијан опену се орбукао и елиминисан је у другом колу, а у полуфиналу турнира играном у Монпељеу предао је Борни ћорићу.

Многи су као кривца за промену тренера означили Рунеову мајку Анеке, која је одлучила да више не руководи односима са медијима свог сина.

Додуше, није могла да не прокоментарише растанак са Лутијем, који је са Роџером Федерером имао доста успеха.

- Можда смо били мало и наивни, као да смо били опчињени том причом о Федереру и 20 гренд слемова, па смо рекли није проблем довести новог тренера. Јасно, то је било наивно. Ако желите да дођете и донесете много промена у рутину играча, то је сјајно, јер ако сте седми на свету као Холгер, значи да нисте најбољи на свету - каже Анеке.

Она сматра да је невоља била у томе што су те промене почеле да се праве у невреме.

- Морате дакле да радите ствари различито да бисте напредовали. Оно што је тешко је када се то ради на гренд слему. Ако се осврнете, то није било право време да се доведе нови тим јер је играч нервознији на гренд слемовима,  поручила је Анеке Руне.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА! Амерички секретар Малин не крије задовољство

"ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА!" Амерички секретар Малин не крије задовољство

Амерички секретар за унутрашњу безбедност Марквејн Малин изјавио је да му је драго што је репрезентација Ирана елиминисана са Светског првенства у фудбалу и да је веома сретан што су отишли.

30. 06. 2026. у 11:51

Коментари (0)

СТИГАО СИН: Дадо Полумента постао отац по трећи пут - дали му име моћног значења