"ТО ЋЕ БИТИ СРАМОТА" Директор мастерса у Индијан Велсу тврди да чини све да Новак Ђоковић наступи на "петом гренд слему"

Оља Мркић

23. 01. 2023. у 13:25

АМЕРИЧКЕ власти неће до априла разматрати промену прописа о уласку у САД у вези са вакцинисањем против ковида, али организатори првог мастерса сезоне у Индијан Велсу чине све да се међу учесницима нађе име Новака Ђоковића. Тим поводом огласио се директор калифорнијског турнира Томи Хас.

ТО ЋЕ БИТИ СРАМОТА Директор мастерса у Индијан Велсу тврди да чини све да Новак Ђоковић наступи на петом гренд слему

Фото: ЕПА

Некадашњи број два светског тениса изјавио је да би била срамота да се Новаку не дозволи учешће на турниру који је освојио рекордних пет пута.

Било би срамота ако Ђоковић не буде могао да игра у Америци. Ми ћемо урадити све што је у нашој моћи да му омогућимо да игра у Индијан Велсу. Последња одлука је да до 10. априла неће бити разматрана промена тог прописа, али заиста би било лепо када би се предомислили и дозволили му да дође да игра у Индијан Велсу и Мајамију - рекао је Хас.

Традиционално, ова два "сунчана мастерса" играју се у марту, а ове године се Мајами завршава другог априла, само осам дана пре следеће одлуке Стејт дипартмента о вакциналном статусу посетилаца.

Ђоковић је и прошле године пропустио све турнире на тлу САД, укључујући Ју-Ес опен и мастерсе у Индијан Велсу, Мајамију и Синсинатију, али и онај у суседној Канади.

Са тих турнира могао је да донесе чак 6.000 поена.

Томи Хас сматра да је Новак најбољи тенисер на свету и верује да га само здравствени проблеми могу спречити да се ускоро врати на број један. Немац ипак зна да ће Србину то бити знатно теже ако му буде онемогућено да игра у Калифорнији и на Флориди.

– Ако Ђоковић буде здрав, не видим како може да се догоди да не буде опет број 1. Наравно, ако не буде играо Индијан Велс и Мајами, то ће бити знатно теже - сматра Хас.

Наравно, постоји "резервна варијанта" да власти САД 10. априла донесу одлуку о укидању обавезне вакцинације за посетиоце, што би Нолету отворило врата учешћа на Ју-Ес опену, као и на мастерсима у Синсинатију и Канади.

Индијан Велс се често назива "петим гренд слемом" због висине наградног фонда и чињенице да је, уз Мајами, једини трунир ван гренд слемова који траје дуже од осам дана. Ове године на програму је од шестог до 19. марта, док Мајами почиње 20. марта и траје до другог априла.

Ђоковић је ова два турнира освојио укупно 11 пута - 2008, 2011, 2014, 2015. и 2016. године освајао је дуплу круну, док је 2012. освојио "само" Мајами.

БОНУС ВИДЕО - Непознати Аустралијан опен

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!

Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.

28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (1)

ЛИЈЕ АГРЕСОРСКА КРВ: Побијено и рањено стотине америчких војника - Иран се силовито свети нападачу