ПОНИЗИО СРБИНА, ПА ПОДИГАО ТРОФЕЈ: Канађанин освојио титулу у Базелу

30. 10. 2022. у 18:38

КАНАДСКИ тенисер Феликс Оже-Алијасим освојио је АТП турнир у Базелу, пошто је у финалу победио Данца Холгера Рунеа са 6:3, 7:5.

Канађанин је тријумфом у Базелу стигао до четврте титуле у каријери.

За победу у мечу Оже-Алијасиму је требало сат и 40 минута игре иако је први сет убедљиво освојио већ после пола сата надметања.

Оже-Алијасим је брзо повео са 4:1 у првом сету, а онда је овај део меча добио резултатом 6:3.

У другом сету играло се гем за гем до резултата 5:5. Канађанин је потом у 11. гему искористио четврту брејк лопту, а онда је на свој сервис стигао до четвртог трофеја у овој сезони, а уједно и у каријери.

Руне је у каријери освојио два АТП трофеја.

Канађанин је тријумфом у Швајцарској освојио новчану награду од 399.320 евра и 500 бодова за АТП листу, док је Рунеу припало 214.855 евра и 300 поена за светску ранг листу.

Подсетимо, Оже-Алијасим је на путу до трофеја понизио Миомира Кецмановића савладавши га резултатом 6:1, 6:0.

АТП турнир у Базелу играо се за наградни фонд од 2.276.105 евра.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14