МЕДВЕДЕВ У ФИНАЛУ ХЕРТОГЕНБОША: Рус за трофеј игра против холандске сензације

11. 06. 2022. у 19:51

РУСКИ тенисер Данил Медведев пласирао се у финале Хертогенбоша, пошто је победио Адријана Манарина са 7:5, 7:5.

Оправдао је други играч света улогу фаворита и дошао у прилику да се бори за трофеј на турниру из серије 250.

Меч је почео брејком на обе стране. До краја првог сета виђено их је још три, један више је направио Московљанин. Није баш честа појава да се на трави направи пет брејкова током једног сета, али то је био случај на овом сусрету.

Други сегмент био је доста изједначенији. Медведев је у петом гему ривалу одузео сервис и дошао је у ситуацију да при резултату 5:4 сервира за меч. Ипак, тада је Рус одиграо лоше и омогућио искусном Французу да се врати у меч.

Ипак, то није дуго потрајало, пошто је Данил одмах направио нови брејк и недуго потом завршио меч који је трајао један сат и 57 минута.

Медведев ће у мечу за трофеј играти против холандске сензација Тима ван Ријтховена који је данас победио деветог играча света Феликса Оже-Алијасима.

БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИЧАНСТВЕНИ НОВАК: Топ 10 тенисера по недељама проведеним на челу АТП листе