ТОРТА ПОСЛЕ ТРЕНИНГА: Новак Ђоковић у Булоњској шуми прославио 35. рођендан (ВИДЕО)
ПРВИ рекет света Новак Ђоковић прославио је данас на Ролан Гаросу свој 35. рођендан.
Новак са тортом Фото Твитер/"Новак Гоат"
Још током преподнева на "Твитеру" "Новак Гоат" осванула је честитка речима "35 година млад". Да се заиста тако осећа, Новак је дан раније поручио и у интервјуу за "Новости":
- Три плус пет је осам. А осам је број који симболише вечност!
Данас су му организатори на париском гренд слему, као и сваке године, приредили малу свечаност, уз торту у играчком клубу. Ипак, много времена за славље није било. Јер, Нолета у Паризу чекају велика искушења на путу ка одбрани титуле која је управо започела. Зато максимално мора да буде сконцентрисан на подизање и одржавање форме.
И јуче је, у слављеничком дану, имао заказан тренинг, почетком поподнева, далеко од очију јавности, на терену 29 који припада оближњем спортском комплексу "Жан Буен", где је знатижељницима строго забрањен приступ.
Слављеничка торта Новака је чекала у ресторану на другом спрату Централног терена "Филип Шатрије", где ће већ данас, два спрата ниже, започети поход ка трофеју. Противник му је Јапанац Јошихито Нишиока (94. на АТП). Логично, то би требало да буде само лакше загревање за оно што тек следи. Новак, међутим, ништа не препушта случају. Иде корак по корак, никога не потцењује.
- Заиста размишљам само о томе да добро почнем турнир против Нишиоке, а онда одатле да наставим даље - истакао је у најави.
Меч против Нишиоке биће одигран у ноћном термину, с почетком у 20.45, а организатори су обећали да ће вечерња издања бити прави спектакли, уз музику и светлеће ефекте на новим лед-паноима уз терен. У најави за овај новитет приказан је баш виртуелни лик Новака Ђоковића.
Седећи ових дана тик уз те паное, Новаку је пао поглед на горњи део трибина, где се сада налази нова максима турнира: "Победа припада најодважнијима". То је, заправо, омиљена изрека чувеног француског пилота по коме је комплекс терена добио име. Уз одважност, за успех, овде, на Ролан Гаросу, потребни су и срећа, знање, таленат, упорност, истрајност. Свестан је тога Новак, у походу на нову, 21. гренд слем титулу.
Бонус видео: Свемирско светско првенство: Спектакл какав фудбал не памти
Препоручујемо
СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против "његове" Звезде за место у полуфиналу Купа Србије
АПСОЛУТНИ дерби четвртфинала Купа Србије биће одигран у Новом Пазару где ће истомени тим на "Градском стадиону" угостити Црвену звезду (14.45).
05. 03. 2026. у 07:00
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.
05. 03. 2026. у 12:19
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)