МАШИНА СЕ УПАЛИЛА: Ђоковић ушао у Топ 10, близу је циља

16. 05. 2022. у 20:36

НОВАК Ђоковић је освајањем Мастерса у Риму напредвао на листи када је у питању трка за пласман на Завршни мастерс.

Најбољи тенисер света је у финалу Рима савладао Стефаноса Циципаса. Тај тријумф му је донео скок на 10. место у трци за одлазак у Торино (домаћин Завршног турнира). Ноле је остварио скок од чак 18 позиција.

Први је тренутно Рафаел Надал који је ове сезоне освојио три турнира (Мелбурн, Аустралијан опен и Акапулко).

Подсетимо, Завршни мастерс се игра од 13. до 20. новембра, а учествоваће осам тенисера са највећим бројем бодова у календарској години.

Треба рећи да је тренутни пласман Ђоковића у овој трци одличан с обзиром на то да је од почетка године учествовао на само пет турнира - Дубаи (испао у четвртфиналу), Монте Карло (испао у другом колу), Београд (изгубио у финалу), Мадрид (Заустављен у полуфиналу) и Рим (титула).

10. Новак Ђоковић 1.610

Наредни турнир на коме ће учествовати Новак Ђоковић је Ролан Гарос (22. мај - 5. јун).

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - пет тајни због којих је постао најбољи на свету

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00