ЗВЕЗДА ИЗГУБИЛА ИАКО ЈЕ ИЗВЕЛА ЧУДО: Невероватан меч у Љубљани, још једна мајсторица одлучује о АБА финалисти

16. 05. 2022. у 20:56

КОШАРКАШИ Црвене звезде изгубили су други меч полуфиналне серије АБА лиге од Цедевита Олимпије са 88:80 након нестварне завршнице четврте четвртине и продужетка у Љубљани. Кроз мајсторицу с овим ривалом, у Београду, екипа Дејана Радоњића одлучиваће ко ће на мегдан победнику трећег меча између Партизана и Будућности.

Тешко је заиста описати шта се вечерас десило у "Стожицама". Свих 9.435 људи присуствовало је завршници каква се ретко виђа.

Љубљанчани су практично имали добијену утакмицу. До краја остало 3,7 секунди и лопта за црвено-беле. Ивановић је промашио тројку, али је Митровић на десет десетинки погодио под фаулом и донео продужетак шампиону регионалног такмичења.

Ипак, ношени сјајном подршком са трибина изабраници Јурице Големца су одлиграли одличну одбрану у додатних пет минута и паметном игром игру у нападу успели да дођу до тријумфа који их оставља у игри за финале.

Почетак утакмице за госте био је фантастичан. Звезда је погодила првих седам шутева за три поена, но наког тога је стала и дуго се мучила да поентира из игре. Ни слободна бацања нису добро функционисала код црвено-белих (6/15). Домаћин је на линију пенала ишао чак 42 пута и био је прецизан 31 пут.

Звезда није успела да победи Цедевита Олимпију четврти пут ове сезоне. Урадила је то претходна три. Сада су Јака Блажић и другови успели да одвију налет ривала и славе. Треба рећи и да је ово "змајчекима" први тријумф против црвено-белих након седам везаних неуспеха.

Најефикаснији код победника био је Едо Мурић који је постигао 21 поена, Јака Блажић је додао 12. На другој страни највише се истакао Огњен Добрић са 15, док су по 14 постигли Остин Холинс и Нејт Волтерс.

Термин треће утакмице ових ривала биће накнадно одређен.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4).

Дворана: "Стожице". Гледалаца: 9.435. Судије: Јовичић, Недовић, Драгојевић.

Цедевита Олимпија: Пулен 8, Ферел 11, Еџам 6, Мурић 21, Огуст 9, Блажич 12, Хоџић, Шчука, Омић 10, Драгић 11, Радовановић, Мулалић.

Ц. звезда: Лазаревић, Волтерс 14, Давидовац 2, Митровић 11, Лазић 5, Калинић 9, Добрић 15, Холинс 14, Ивановић 3, Марковић, Вајт 7, Кузмић.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 88:80

45' - Крај утакмице!

45' - Фантастична одбрана Љубљанчана и полагање Омића у контри. Сада је јасно да ће и у овом полуфиналу играти мајсторица.

44' - Холинс је успео да поентира после одличног продора, али је потом направио фаул и послао Блажића на линију пенала одакле је био прецизан.

43' - Сјајан потез Калинића. Није ово његова утакмица, постигао је тек сада први кош још од прве четвртине. Потом је на другој страни направио фаул и зарадио пету личну грешку. Да ствар буде још горе по Звезду Мурић је погодио за три и реализовао додатно бацање за великих плус шест.

43' - Украо је Блажић лопту Холинсу и лако поентирао. Морао је Дејан Радоњић да тражи тајм-аут како би размрдао екипу која је још увек без поена у продужетку.

42' - Ален Омић је најпре ударио рампу Калинићу, а потом је погодио два бацања након што је Митровић начинио пету личну грешку - 78:76.

41' - Лоше је одиграо Еџам први напад за домаће у додатних пет минута, али ни Звезда није била ништа боља. Изгубио је лопту Митровић, тачније лоше је бацио Холинсу.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 76:76

40' - Ово је невероватно! Погодио је Митровић под фаулом након офанзивног скока. Погодио је и додатни пенал центар црвено-белих. Чинило се да је време истекло, али је Драгић направио фаул пре него што су се упалиле диоде на табли, па ће се играти продужетак.

40' - Ушло се у пенал завршницу. Мурић ће извести два бацања, а до краја је остало 3,7 секунди. И он је оба пута био прецизан. Судије још увек не дозвољавају да се игре, јер из игре мора да изађе Давидовац.

40' - Добрић је фаулиран на 4,5 до краја. Погодио је оба, а минут одмора је затражио Големац.

40' - Калинић је промашио тројку, но испратио је то Холинс и натерао Блажића да га фаулира и пошаље на линије пенала. Ипак, ни он није успео да реализује оба.

40' - Сјајно се снашао Огуст. Деловало је позиција немогућа, али је заврнуо лопту на други обруч и погодио је.

39' - Лош фаул је направио Огуст и послао Митровића на црту. Центар црвено-белих је погодио једно - 72:71.

39' - Украо је Холинс лопту, проиграо Добрића који је снажно закуцао и продужио серију 8:0. Прекинуо је то Ферел који је био половичан са линије пенала.

38' - Опет се црвено-бели тројкама колико-толико враћају у меч. Најпре је Никола Ивановић, а потом и Холинс погодили и довели екипу ни -3. Одмах је тајм-аутом реаговао Големац.

38' - Из грешке у грешку иду гости. Сада је Добрић приликом дриблинга нагазио аут линију. Све ово иде у прилог домаћем саставу.

37' - Гости ништа опет не могу да погоде, то кажњава Омић лаким поенима под кошем - 69:62. После фаула Кузмића на линију пенала ће Мурић. Оба је погодио Словенац.

35' - Трећу тројку за Цедевита Олимпију је погодио Едо Мурић и прекинуо серију без поена свог тима. Сада Радоњић тражи минут одмора. Није Звезда поентирала после тајм-аута.

34' - Друга везана тројка за госте. Ишли су Волтерсу испод блока он је то искористио и погодио други пут ван линије 6,75. Тајм-аут је морао да затражи Големац.

33' - Погодио је Добрић, али је да другој страни Огуст из трећег покушаја домаћег тима успео да дође до поена. Одличан напад Звезде и тројка Добрића. Остао је сам и казнио лошу одбрану Цедевита Олимпије.

32' - Сјајан продор и поени Пулена. "Змајчеки" су после коша Американца дошли до највеће предности на утакмици - 62:54.

31' - Четврта четвртина почела је фаулом Лазића, а Еџам је био половичан са линије пенала. На другој страни Звезда није реализовала први напад.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 59:54

30' - Коначно Звезда постиже кош. Давидовац је из финте шута направио себи пут до коша и није му било тешко да поентира. Трећу тројку за домаће на утакмици постиже Ферел - 59:54. Волтерс је промашио оба слободна бацања.

28' - Дуго је држао лопту Добрић и није успео да уради ништа конкретно. То је изазвало реакцију код Дејана Радоњић који је био веома љут на крилног играча, било је ту и псовки.

27' - Заспала је одбрана гостију приликом извођења аута. Казнио је то Драгић који је лепо поентирао на други обруч - 54:52. После поена из игре са црте је био половичан крилни играч Љубљанчана.

26' - Други везани погодак ван линије 6,75 за госте. Лазић је остао сам у корнеру и погодио. На другој страни Омић је дошао до поена после добре сарадње са Ферелом.

25' - Добрић погађа другу тројку. Остао је сам после добре акције из аута и није му било тешко да погоди. То је била девета тројка за госте.

24' - Волтерс је промашио "флоутер", али је поправио промашај. "Змајчеки" су у трећој четвртини све кошеве дали са црте. Звезда није реализовала напад и домаћи су то искоритили да поентирају преко Мурића који је први двоцифрен у свом тиму. Тајм-аут је затражио Дејан Радоњић - 50:46.

23' - Звезда је већ у боносу. Цедевита Олимпија то обилато користи и погађа слободна бацања. Сада је оба пута погодио Ферел.

22' - Већ три фаула су направили црвено-бели, а нису прошла ни два минута игре у другом полувремену. Прве поене у овом кварталу постигао је Драгић.

21' - Звезда је изгубила лопту у првом нападу, али ни Цедевита Олимпија није била боља. Домаћи нису стигли да шутирају на кош ривала.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 43:44

20' - Прво полувреме је завршено тројком Добрића.

20' - Предност гостију није дуго трајала. Ферел је поентирао са полудистанце. После њега је вођство повећао Еџам који је био половичан са линије пенала.

19' - Глупост Пулена. Најпре је направио фаул у нападу, а онда је добио и техничку. То је велики проблем за Љубљанчане, пошто Американац има четири фаула. Ипак, Калинић није погодио слободно бацање. Звезда поново водио после тројке Волтерса - 40:41.

19' - Звезда наставља да се добрано мучи у нападу. Црвено-бели су на само седам поена у другом кварталу. Коначно прекид лоше серије. Пулен није одиграо добар напад и гости из контранапада преко Волтерса успевају да поентирају. Натерало је то Големца да затражи минут одмора - 40:38.

18' - Искористио је Пулен мис меч ситуацију, пробио је Вајта и лако поентирао. На другој страни Калинић је промашио тројку и то је осми везани неуспели покушај гостију ван линије 6,75.

17' - Чекали су се поени Волтерса и успео је Американац у редовима гостију да пробије одбрану ривала и погоди из продора. Блажић је већ извео 10 слободних бацања и погодио осам.

16' - Промашио је Волтерс отворену тројку, црвено-бели су се изборили за нови напад који је једним кошем са линије пенала окончао Калинић - 33:34. Домаћин први пут води након тројке Еда Мурића.

15' - Еџам је опет нашао начин да поентира и натера Радоњића за други пут на мечу затражи тајм-аут и покуша да размрда екипу која се мучи у овом периоду.

15' - Серија изгубљених лопти гостујућег тима, до сада их имају седам. Такође, Звезда се мучи у нападу. За скоро пет минута постигла је само четири поена у другом кварталу.

14' - Леп потез Вајта. Направио је финту шута и онда снажно кренуо на продор и стигао до седмог поена. Блажић за сада поентирао једино са линије пенала.

13' - Еџам је одлично пробио и поентирао преко Кузмића. Изабраници Јурице Големца су се у потпуности вратили у меч.

12' - Опет Лука Митровић сјајном центарском техником долази до поена. Резултат је успео да смањи Јака Блажић који је први пут на мечу везао два слободна бацања - 27:31

11' - Дејан Радоњић је жучно приговорио и добио техничку. Ферел је тај поклон тренера искористио и погодио слободно бацање. Техничка и на другој страни, али не од тренера већ од Еџама. Ипак, Лазић није погодио слободно бацање.

Цедевита Олимпија - Ц. звезда 24:29

10' - Прва четвртина је окончана поенима Луке Митровића који је сјајном финтом преварио два играча домаћег тима, а потом поентирао уз фаул. Био је прецизан и са линије пенала.

10' - Игра два на два функционише код домаћих. Огуст је још једном остао сам под кошем и није му било тешко да поентирао.

9' - Леп напад гостију поенима је завршио Бранко Лазић. Финтирао је чувара и лако поентирао.

8' - Митровић није ни видео кош, али је успео да поентира. На другој страни сам је остао Мурић и погодио је са полудистанце - 20:24. Звезда је већ одавно у бонусу па ће на линију пенала Блажич. Пре њега је половичан био Огуст. Први тајм-аут затражио је Дејан Радоњић. Као и прошли пут и сада је капитен "змајчека" био половичан.

7' - Први промашај Звезде ван линије 6,75 био је дело Николе Ивановића. Сјајна акција домаћег тима, Пулен за Огуста који поентира. Црвено-бели праве почетничке грешке, што домаћин користи и додатно смањује предност преко Пулена који је са црте погодио.

6' - Прави Цедевита Олимпија серију 5:0, након поена са полудистанце резервног плејмејкера Џејкоба Пулена. Остин Холинс 3/3 за три, сјајно отварање утакмице Американца - 14:22.

5' - Добрих пет минута се чекало на поене Јаке Блажич, до њих је дошао са линије слободних бацања, а реализовао је само једно. Потом је у конентирао Драгић.

5' - Добар напад домаћих после минута одмора. Омић је направио добру позицију и погодио. Но, Звезда не промашује ван линије 6,75 - прецизан је био и Вајт.

4' - Звезда не греши за сада из игре 5/5. Другу везану тројку погодио је Американац у редовима гостију, а онда и Никола Калинић из десног корнера. Морао је тајм-аутом да реагује Јурица Големац.

3' - Одличан потез Драгића, пробио је на други обруч и уписао се у стрелце, али на другој страни тројку погађа Холинс - 5:10.

2' - Сјајна одбрана Звезде на старту меча. Контру је повукао Холинс, додао до Волтерса који је упослио Вајта, а овај лако поентирао за серију 7:0. То је прекинуо Мурић који је био преицзан ван линије 6,75.

1' - Кренула је тројком Николе Калинића утакмица у "Стожицама". Домаћин први напад није искористо, а онда је Волтерс направио себи позицију и погодио далеку двојку.

У петорци Црвене звезде се налазе Нејт Волтерс, Остин Холинс, Никола Калинић, Ерон Вајт и Огњен Кузмић. За домаћина од почетка ће на паркету бити Јоги Ферел, Јака Блажич, Зоран Драгић, Едо Мурић и Ален Омић.

Уочи меча:

Црвено-бели би евентуалним тријумфом изборили седмо везано финале регионалног такмичења. Они су ове сезоне одиграли већ три утакмице и тим Дејана Радоњића је сваки пут изашао као победник.

Ипак, изабраници Јурице Големца у последње време играју веома добро и учиниће све да врате серију у Београд.

Прва утакмица у плеј-офу ових ривала одиграна је прошлог четвртка. Звезда је славила, а меч је преломила средином другог полувремена.

БОНУС ВИДЕО: Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:49