МИЛОЈЕВИЋ СТАО НА ПОСЛЕДЊОЈ ПРЕПРЕЦИ: Србин испао у квалификацијама Сантијага од 278. на свету

20. 02. 2022. у 21:53

СРПСКИ тенисер Никола Милојевић није успео да се пласира у главни жреб турнира у Сантијагу (Чиле), пошто је изгубио од Матеуса Пучинелија де Алмеиде са 6:3, 6:7 (3), 6:4.

Први сет су обележила три везана брејка, један више је направио Бразилац и то му је било довољно да добије уводни сегмент меча.

Тренутно 278. играч на АТП листи почео је боље и други сето - одмах је ривалу одузео сервис. Ипак, Милојевић је успео да врати изгубљено, па је овај сегмент меча одлучен у тај-брејку. Ту је Србин био много бољи, од 3:3 је везао четири поена и изједначио резултат.

Никола је у трећем сету пропустио велику прилику да реши меч у своју корист. У два наврата на сервис ривала имао је 0:40 и те шансе није искористио. Пучинели де Алмеида је потом повео са 5:3, Милојевић се вратио, али је то био његов последњи трзај. Бразилац се главног жреба домогао после два сата и 36 минута игре.

Од српских тенисера на турниру у Сантијагу из серије 250 играће Миомир Кецмановић, а његов ривал на старту сезоне биће Марко Чекинато (Италија).

БОНУС ВИДЕО: Ђоковић у Дубаију на штанду Србије