КРАЈИНОВИЋ ДОБИО ЦОНГУ: Српски тенисер у четвртфиналу!

Ч. В.

02. 02. 2022. у 21:49

СЈАЈНО на старту турнира у Монпељеу игра српски тенисер Филип Крајиновић. Он је успео да се пласира у четвртфинале након што је победио искусног Жоа-Вилфреда Цонгу са 6:4, 7:6(2).

Тренутно 36. играч света је идеално отворио меч. Одмах је ривалу одузео сервис. На крају се испоставило да је то био једини брејк, а уједно и један брејк прилика у првом сету.

Други део меча био је доста изједначенији, јер је 259. на АТП листи подигао ниво игре. Све то је утицало да Крајиновић почне да се мучи у гемовима у којима сервира, па је Цонга дошао до првих прилика за брејк.

Имао их је 36-годишњи Француз укупно пет - три у четрвтом и две у осмом гему. Успео је Филип оба пута да се извуче из тешке ситуације и одведе меч у тај-брејк.

Србин је сјајан био у 13. гему, ривалу је препустио само два поена, направио је три мини брејка и добио сваки поен на свој сервис и славио после једног сата и 42 минута игре.

Ово је био други њихов међусобни дуел и у првом је 29-годишњак изашао као победник.

Крајиновић ће у четвртфиналу играти против победника меча Дамир Џумхур - Николоз Басилашвили.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи се скупљају у великом броју да дочекају Новака

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00