ВИЛАНДЕР САД УДАРИО НА ЗВЕРЕВА: "Не видим у њему тај квалитет"
ОЛИМПИЈСКИ шампион Александар Зверев елиминисан је у осмини финала Аустралијан опена, што значи да ће 25-годишњи Немац морати да чека на своју прву гренд слем титулу бар до Ролан Гароса, где му је, као и у Мелбурну, највећи доасадашњи успех полуфинале.
FOTO: AP/Tanjug
Од "великих" титула, Зверев има два АТП Завршна турнира, једне Олимпијске игре и пет турнира из Мастерс серије (два Мадрида и по један Рим, Синсинати и Роџерс куп).
Недовољно да увери Матса Виландера да ће икада у каријери доминирати светским тенисом, иако му је предвиђано да ће управо он бити предводник Нове генерације, која би требало коначно да смени са врха легендарну Велику тројку - Новака Ђоковића, Роџера Федерера и Рафаела Надала. Уосталом, Саша је био и самокритичан после пораза од Шаповалова.
- Саша Зверев је један од седам-осам, можда и десет играча из следеће генерације који ће освајати гренд слемове, али не видим у њему квалитете који красе Новака, Надала или Федерера. Бар за сада их не видим. НИко из нове генерације неће створити нову Велику тројку - рекао је Виландер.
Најближе што је Зверев био освајању гренд слема је било у Њујорку 2020, када је стигао до финала где га је зауставио доминик Тим, искористивши дисквалификацију Новака ђоковића да стигне до прве и вероватно једине гренд слем титуле
БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
КЕЦМАНОВИЋ СКУПО ПРОДАО КОЖУ: Српски тенисер добро презнојио Монфиса у осмини финала Аустралијан опена
23. 01. 2022. у 07:45 >> 11:26
ВРЕДИ ПОКУШАТИ: Тикет са ВЕЛИКОМ квотом и још већим ДОБИТКОМ!
ЗА данас смо вам издвојили три предлога који дају одличну укупну квоту.
17. 12. 2025. у 09:30
СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
17. 12. 2025. у 15:11
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)