ШТA ПИШЕ У ОБРАЗЛОЖЕЊУ ОДЛУКЕ: Зашто је Новаку поново одбијена виза?
МИНИСТАР за имиграцију Алекс Хок искористио је своју личну моћ да поништи визу Новаку Ђоковићу, док се његови адвокати спремају да одмах поднесу судску забрану против те одлуке, преноси Ејџ.
Tanjug/AP
Министар Хок навео је да је отказивање визе Новаку Ђоковићу било од јавног интереса.
- Искористио сам своје овлашћење према члану 133Ц(3) Закона о миграцијама да поништим визу коју је имао господин Новак Ђоковић, због јавног здравља, а на основу тога што је то било у јавном интересу.
- Ова одлука је уследила након налога Федералног окружног и породичног суда од 10. јануара 2022. године, којим је поништена претходна одлука о поништењу.
- Приликом доношења ове одлуке, пажљиво сам размотрио информације које су ми дали Министарство унутрашњих послова, аустралијске граничне снаге и господин Ђоковић. Влада је чврсто посвећена заштити граница Аустралије, посебно у вези са пандемијом ковид-19 - навео је Хок у образложењу.
Препоручујемо
НОВАКУ ПОНОВО ОДБИЈЕНА ВИЗА: Министар за имиграције против одлуке суда
14. 01. 2022. у 07:55
ОВО НИЈЕ ДОБРО! Немци открили: Ђоковић напустио тренинг када му је тренер показао поруку
13. 01. 2022. у 22:36
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова
МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.
15. 12. 2025. у 09:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (4)